Jak schudnąć – 6 skutecznych ćwiczeń

ćwiczeniaChcesz schudnąć? Marzysz o sylwetce gwiazdy filmowej? Pragniesz odzyskać swoje kształty sprzed ciąży? Mamy dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra to taka, że jest to możliwe. Ta zła? Nic za darmo – będzie Cię to kosztować sporo pracy, wyrzeczeń i dyscypliny. Żadna cudowna pigułka, krem ani pas masujący nie poprawi Twojej sylwetki. Aby osiągnąć upragnione rezultaty niezbędna jest odpowiednia dieta i dobry trening. A jaki trening jest najlepszy? To już kwestia osobnicza i zależy od tego jakich efektów się spodziewamy ,  oraz jak szybko chcemy je osiągnąć, jednak aby Ci ułatwić, oto 6 aktywności fizycznych, które są najlepsze by spalać ten nielubiany tłuszcz. Aha… nie zapomnij o rozgrzewce.

1. Bieganie/chodzenie

To prawdopodobnie jedno z najskuteczniejszych, najbardziej dostępnych i najtańszych ćwiczeń, które możesz sobie zafundować by rozprawić się z tkanką tłuszczową. Bieganie jest również dobre dla Twojego serca, ogólnej kondycji i wytrzymałości. Zmienne tempo i bieganie pod górkę potęguje efekty. Jeżeli uważasz, że ta forma aktywności jest zarezerwowana dla aktywnych, wysportowanych fitnesswoman, to się myślisz. Możesz zacząć naprawdę delikatnie i zwiększać obciążenie treningiem stopniowo.

2. Skakanka

Jest spora szansa, że kiedy byłaś małą dziewczynką robiłaś to dla zabawy. Skakanie na skakance sprawia, że Twoje serce bije szybciej a nienawidzone kalorie płoną niczym w hutniczym piecu. Przy takim treningu kształtujesz nogi i ramiona.

3. Wyciskanie hantlami

Połóż się na ławce, weź w każdą rękę odpowiednio dobrane hantle i „wyciskaj”. Zacznij od rozłożonych ramion  zgiętych w łokciach. I do góry. I tak w kółko. Aż zacznie „palić”. Kształtujesz w ten sposób biceps i mięśnie klatki piersiowej.

4. Pompki

Ćwiczenie bardzo często niedoceniane i równie często wykonywane źle. To trening wytrzymałościowy, do którego używasz swojej własnej wagi. Sekret polega przede wszystkim na tym, że całe plecy powinny być proste, bez żadnych wygięć w okolicach pasa. Nie wypinaj się. Zrób pompkę do końca, dotknij podbródkiem podłogi. I nie prostuj rąk do końca kiedy jesteś w „górnej fazie:.

5. Przysiady

Kolejne ćwiczenie, do wykonania którego nie potrzebujesz maszyn, ciężarów ani drugiej osoby. Pamiętaj, że w trakcie przysiadów stopy muszą mieć kontakt z podłożem przez cały czas, w całości. Plecy muszą być wyprostowane. Robiąc przysiad obniż się tak nisko, jak to tylko możliwe. Jeżeli to dla Ciebie za mało, możesz ostatecznie użyć sprzętu i ćwiczyć z obciążeniem np. z hantlami.

6. Brzuszki

Nie jest to wcale tak proste jak mogłoby się wydawać. Robić brzuszki trzeba umieć. Tułów musi być odpowiednio usztywniony. Brzuszki będą pięknie kształtować brzuch i możemy też wpływać na to, którą jego część dzięki różnym wariantom tego ćwiczenia (np. ze skrętem w końcowej fazie albo uniesionymi nad ziemia stopami). Jeżeli będziesz ćwiczyć regularnie, bardzo szybko zwiększysz liczbę powtórzeń.

 

Tych kilka podstawowych ćwiczeń nie wymaga wielkich nakładów finansowych na sprzęt i odzież, nie musisz też tracić czasu na dojazdy do fitness klubu. Możesz zacząć w dowolnej chwili, o dowolnej porze. A jeżeli zdecydujesz się na regularne wykonywanie całego zestawu tu zawartego – sukces jest gwarantowany. Tylko pamiętaj – KONSEKWENCJA!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>