6 powodów, dla których warto jeść śniadanie

 

śniadanie - dlaczego warto jeść śniadanieOch jakże często słyszymy zdanie: „śniadanie to najważniejszy posiłek dnia”… Powtarzają to wszyscy – redaktorzy w telewizjach śniadaniowych, dietetycy, trenerzy i oczywiście nasz mamy i babcie. Skoro jednak tak często o tym słyszymy, i skoro tak wielu ludzi rzeczywiście w to wierzy, to może coś w tym jest? A może to wszystko prawda? Pomimo tego, ze uznawane za najważniejszy posiłek, jest też najczęściej opuszczanym. Oto 6 powodów, dla których warto jeść śniadanie.

 

  1. Jedzenie śniadań poprawia Twoje zdrowie

Codzienne spożywanie (zdrowego) śniadania pomaga Twojemu ciału regulować poziom insuliny, obniża ryzyko zachorowania na cukrzycę, obniża ryzyko otyłości. Warunek jest taki, że musi być zdrowo. Parówki i bekon raczej odpadają.

 

  1. Śniadanie przyśpiesza Twój metabolizm

Jeżeli uruchomisz swoją wewnętrzną maszynerię w ciągu pierwszej godziny od wstania z łóżka, będzie należycie działać przez cały dzień. Przez noc organizm strawił co miał do strawienia i już nie spala tak intensywnie. Gdy dorzucisz coś do pieca, zacznie znowu działać.

  1. Dodaje energii

Od kolacji minęło zapewne kilka dobrych godzin, organizm pozbawiony paliwa zaczyna przechodzić w tryb oszczędzania energii i sygnalizuje to. Jeżeli wyszłaś bez śniadania, już niebawem to odczujesz. Forma szybko spadnie i to nie jest tak, że odrobimy to przy pierwszym posiłku. Dobrze skomponowane, zdrowe śniadanie to prawdziwy energetyczny kopniak. Miej go na dzień dobry.

 

  1. Jedzenie śniadań pomaga walczyć z nadwagą

Jeżeli walczysz z nadmiarem kilogramów powinnaś zawsze jeść śniadanie. Po pierwsze, o czym już była mowa, uruchamiasz metaboliczną machinę szybciej, po drugie, jeżeli się przegłodzisz do południa, albo jeszcze dłużej, zjesz więcej w trakcie takiego posiłku. Badania wykazały, że osoby jedzące śniadania tracą wagę szybciej. Pamiętaj tylko, żeby nie były to słodkie płatki. Za to owsianka jak najbardziej.

  1. Dobrze wpływa na funkcjonowanie mózgu

Śniadanie pomaga również na głowę. Po zjedzonym śniadaniu jesteśmy bardziej czujni, skoncentrowani, lepiej nam się myśli, łatwiej jest się skupić. Przez to jesteśmy bardziej efektywni. Warto wstać 20 minut wcześniej aby potem szybciej i lepiej poradzić sobie z zadaniami, które mamy do wykonania w ciągu dnia.

 

  1. Śniadania pomaga w utrzymaniu dyscypliny żywieniowej

Śniadanko bogate w proteiny zaspokoi Twój głód na długo. Sprawi też, że w ciągu dnia powinny ominąć Cię nagłe, zdradliwe napady łaknienia. To jednak nie zadziała jeżeli Twoje śniadanie jest źle skomponowane. Po dobrej owsiance albo omlecie, po 2, 3 godzinach przegryziemy jabłko i t w zupełności nam wystarczy. Wcale nie będziemy potrzebowali pączka przed lunchem.

 

To tylko 6 powodów, dla których warto posłuchać mamy i jeść śniadania. To niby tak niewiele, a naprawdę potrafi poprawić jakość życia. Z cała pewnością więcej korzyści przyniesie nam poranny posiłek niż tych kilka minut więcej w łóżku, które najczęściej jest powodem braku śniadania. A Ty? Co lubisz jeść na śniadanie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>