7 pomysłów na zdrowe przekąski, które dadzą Ci energię

migdaly

Jeżeli ćwiczysz i jesteś kobietą aktywną, posiadasz zapewne wiedzę na temat odżywiania. Wiesz więc, że dieta ma zasadnicze znaczenie w procesie budowania wymarzonej sylwetki – i bez znaczenia jest czy chcesz stracić na wadze, spalić tłuszcz, nabrać więcej siły czy zbudować mięśnie. Dlatego ważne jest, aby również Twoje przekąski były zdrowe i pomagały Ci uzyskać oczekiwane efekty. Oto 7 porad, które pomogą Ci rozsądnie zmierzyć się małym głodem i największą zmorą – podjadaniem.

 

  1. Poręczne orzechy

Orzechy to znakomita przekąska, bogata w tłuszcz omega-3 i proteiny, dodatkowo korzystnie wpływają na serce i mózg – to wystarczające powody aby porcję swoich ulubionych orzechów mieć zawsze przy sobie. Orzechy pomagają obniżyć cholesterol i są zastrzykiem energii. Można je jeść przed lub po ćwiczeniach, jeżeli zrobisz to przed treningiem, z pewnością dasz radę osiągnąć więcej. Ważne jest, żeby zachować umiar ze względy na zawartość tłuszczu. Garść orzechów dziennie.

 

  1. Chrupiące warzywa

Zagryzaj marchewki, seler, ogórka, brokuły przed treningiem aby mieć więcej energii. Po warzywach zniknie uczucie głodu. Poporcjowane warzywa można łatwo zapakować np. do woreczków strunowych.

 

  1. Zrób zapas mrożonek

Z pewnością jest łatwiej dbać o prawidłowe odżywianie jeżeli mamy wszystkie składniki pod ręką. Dlatego warto zadbać o odpowiedni zapas mrożonych warzyw i owoców. Jeżeli braknie Ci świeżych, zawsze możesz sięgnąć po zapas. Z takich owoców i warzyw można zmiksować naprawdę pyszne koktajle.

 

  1. Owoce przy sobie

Idąc na trening zapakuj owoc. Może to być jabłko, śliwka, banan. To pomoże zaspokoić wilczy głód po treningu, a to oddali pokusę sięgnięcia po jakąś inna przekąskę (w chwili słabości łatwo się złamać i sięgnąć po coś niezdrowego). Jeżeli Twoim podręcznym owocem będzie banan, pamiętaj, że jest to owoc dość kaloryczny.

 

  1. Pozbądź się ciastek i chipsów

Jeżeli nie posiadasz siły woli równej tybetańskiemu mnichowi, pozbądź się z domu wszelkich niezdrowych przekąsek jak chipsy czy ciastka. Nie można popadać w skrajności. Nie musisz sobie odmawiać gałki lodów na spacerze, możesz zjeść ciastko w kawiarni albo tort u cioci na urodzinach, ale nie trzymaj takich rzeczy w domu. Raz na czas Ci wystarczy, zwłaszcza jeżeli walczysz z wagą.

 

  1. Dobre porcjowanie

W kwestii przekąsek dużą wagę odgrywa wielkość porcji. Jak sama nazwa wskazuje, nie ma to być posiłek, który da Ci poczucie sytości. Celem przekąski jest zażegnanie wilczego głodu i uczucia ssania w żołądku. Odpowiednią, łatwą do zastosowania zasadą, może być zasada ćwiartki. Przekąska ma być ćwiercią tego, co zjadasz jako pełny posiłek. Jeżeli zastosujesz taką porcję co 3 godziny, przy posiłku nie rzucisz się na jedzenie i będziesz łatwo kontrolować zjadane ilości.

 

  1. Planuj przekąski

Dobrym nawykiem jest planowanie posiłków z wyprzedzeniem, nawet kilkudniowym. Dzięki temu łatwiej zapanujesz nad kuchennymi zapasami w kuchni i będziesz mogła przygotować sobie posiłki z wyprzedzeniem. Ta wskazówka jest bardzo ważna i warto to wypróbować. Gotowy jadłospis pomoże Ci kontrolować ilość zjadanego jedzenia dzięki czemu łatwiej osiągniesz swoje fitnessowe cele. Jest to także duża oszczędność – kupujesz tylko to co potrzebujesz i jedzenie się nie marnuje.

 

Nauczyć się zdrowo przekąszać to żadna sztuka. Kilka drobnych zmian może dać naprawdę wielkie efekty. Nic nie stracisz jeżeli spróbujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>