7 rzeczy, o które nie należy nigdy prosić męża… ale serio. Nigdy.

(Słowo mąż możesz zastąpić dowolnym, pasującym: partner, chłopak… :)

dobry związek

To normalne, że małżonkowie potrzebują siebie stale. Nie ma znaczenia, czy chodzi o wsparcie emocjonalne w trudnym momencie, czy dotrzymanie towarzystwa na nudnej imprezie firmowej. Zdarzają się jednak przypadki, gdy oczekiwania jednego z małżonków przestają być realne.

Eksperci wyznaczyli linię pomiędzy tym, co jest dopuszczalne a tym, co jest proszeniem o zbyt wiele. Pilnuj tego, zastosuj się do tych kilku prostych zasad, a Twój mężczyzna to doceni.

  1. Wybór pomiędzy Tobą a jego rodziną

Bez względu na to jaki masz problem z jego matką- on czasami stawia ją na pierwszym miejscu. Zwyczajnie jesteście zbyt różne i nie możecie się dogadać- odpuść trochę ze względu na niego.

 

  1. Wysłuchiwanie WSZYSTKICH twoich problemów

„Mężczyźni i kobiety mają inne cele komunikacyjne. Mężczyzna skierowany jest na identyfikację i rozwiązanie problemu, natomiast kobiety na wyrażanie uczuć i tworzenie emocjonalnej więzi“ mówi ekspert David Benett, autor „11 błędów jakie kobiety popełniają na randce (i jak je naprawić)“. Podczas gdy ty oczekujesz, że twój partner będzie z tobą plotkować, on jest poirytowany i frustruje go nadmiar, w jego mniemaniu, do niczego nie przydatnych informacji.

 

  1. By nie zwracał uwagi na inne kobiety

Nie rób awantury gdy twój mąż tylko spojrzy na atrakcyjną kobietę. Tobie pewnie nie raz zdarzyło się przyglądać przystojnemu mężczyźnie. Dopóki to tylko spojrzenie, z którego absolutnie nic nie wynika, nie ma w tym nic złego.

 

  1. Aby porzucił swoje pasje, zawodowe bądź osobiste

Zainteresowania twojego męża są jednym z powodów, dla których jest dla ciebie atrakcyjny. Hobby pozwala doładować akumulatory, oderwać się od codziennych problemów. Trzeba jednak zachować umiar. Pasja nie powinna być realizowana kosztem czasu poświęcanego rodzinie.

 

  1. Zerwanie kontaktów z przyjaciółmi

Nie możesz oczekiwać, że twój mąż porzuci starych kumpli ze względu na ciebie. Tak samo jak ty potrzebujesz czasu ze swoimi przyjaciółkami, tak samo on, dla psychicznej higieny, musi od czasu do czasu spotkać się w męskim gronie.

 

  1. Oczekiwanie by był kimś innym

To naturalne, zwłaszcza po wielu latach razem, że czasem zadajesz sobie pytanie: Co ja w nim widziałam? Pamiętaj, że paradoksalnie znienawidzona cecha charakteru, może być równocześnie tą, którą kochasz.

Być może denerwuje cię, że nie możesz nic zaplanować, jeśli twój mąż zawsze jest na bakier z czasem. Ale podoba ci się ta spontaniczność gdy porywa cię na romantyczny wypad.

 

  1. Wymagasz, by zapamiętał dosłownie każdy wyjątkowy moment w waszym związku.

Jeśli kolacja we dwoje w rocznicę ślubu i urodziny to dla ciebie za mało, jeśli rocznica waszego pierwszego pocałunku jest dla ciebie tak bardzo ważna- po prostu przypomnij mu o tym. Zapewne nie chce ci sprawić przykrości, tylko zwyczajnie nie pamięta kiedy miało miejsce wasze pierwsze spojrzenie.

 

Powyższe rady nie są wiedzą tajemną dostępną tylko nielicznym i wynikają z bardzo prostych mechanizmów międzyludzkich. Zrozumienie ich na pewno pomoże Ci w budowaniu trwałego i solidnego związku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>