7 sposobów na opuchnięte oczy

oko

Opuchnięte oczy mogą być sporym problemem. Bywa, że  niełatwo się takiej opuchlizny pozbyć, a niektóre sposoby mogą okazać się kosztowne. Jest jednak kilka tricków, które można zastosować przy użyciu produktów, które bardzo często ma się w domu. Jeżeli więc obudziłaś się z opuchniętymi oczami a przed Tobą ważny dzień, i po prostu musisz wyglądać dobrze, wtedy – marsz do kuchni i zajrzyj do lodówki.

 

  1. Tłuste mleko

Nie wszyscy wiedzą, że mleko (3,2% i wyżej) może pomóc przy opuchniętych oczach. Mleko zawiera tłuszcz, jest bogate w aminokwasy, proteiny, witaminy A i D, a kwas mlekowy znakomicie zredukuje opuchliznę pod oczami. Namoczony w mleku czysty ręcznik połóż na swoich oczach na około 15 minut.

  1. Plasterki ogórka

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych i najskuteczniejszych sposobów na opuchnięte oczy. Ogórek zawiera flawonoidy i antyoksydanty, które pomagają zmniejszyć obrzęk, zaczerwienienia i podrażnienia. Ma też właściwości kojące. Po prostu połóż chłodne plasterki ogórka na oczy na około pół godziny. Możesz też zmiksować 2 ogórki, odcisnąć pulpę i sok włożyć do lodówki na 20 minut. Potem wystarczy zanurzyć waciki, płatki do demakijażu w soku i zrobić 15-20 minutowy okład. Nie zapomnij przemyć następnie oczu wodą.

 

  1. Białka z jajka

Białko z jaja ma działanie przeciwzapalne i poprawia krążenie pod skórą wokół oczu. Aby pozbyć się opuchlizny wysmaruj skórę pod oczami białkiem. Użyj do tego palców lub pędzla. Następnie odczekaj 10-15 minut aż wyschnie, i zmyj wszystko letnią lub zimną wodą.

 

  1. Surowy ziemniak

Jeżeli nie masz w domu ogórka, z pewnością znajdzie się ziemniak. Ziemniak już nieraz ratował ludzi od głodu, teraz Ciebie uratuje od opuchlizny. Właściwości ziemniaka są taki, że po prostu wyciąga wodę spod skóry. Plasterki obranego i umytego ziemniaka połóż na oczach na około 10 minut.

 

  1. Herbata

Torebki herbaty ekspresowej herbaty również potrafią czynić cuda. Zarówno herbaty czarnej jak i zielonej. Dzięki zawartej w herbacie taninie obkurczają się naczynia krwionośne na skórze wokół oczu, zmniejszając obrzęk. Wrzuć 2 torebki herbaty do wrzątku, gdy nasiąkną wodą wyjmij je i pozwól ostygnąć do temperatury pokojowej. Zrób następnie okład z tych torebek, niech to trwa od 15 do 30 minut. Najlepsze efekty uzyskasz, jeżeli będziesz to robić regularnie 1-2 razy w tygodniu. Efekty będą wspaniałe.

 

  1. Mrożone łyżki

Jeżeli rzeczywiście Twoja lodówka nie zawiera nic co nadawałoby się do zjedzenia i zastosowania w kosmetyce, użyj łyżek. Włóż 2 łyżki na noc do lodówki. Rano zrób sobie chłodny okład. Jeśli odczuwasz dyskomfort, owiń je w chusteczkę higieniczną. Proste? Proste.

 

  1. Zimna woda

Jeżeli już naprawdę nie masz nic z wyżej wspomnianych  produktów, ani nawet, o zgrozo, łyżek – zostaje Ci jeszcze woda w kranie. Koniecznie zimna, najlepiej z lodem. Kompres z lodowatej chustki również pomoże Ci zredukować opuchliznę.

Nie jest łatwo walczyć z opuchniętymi oczami.  Ale dzięki opisanym wyżej sposobom z pewnością stanie się to prostsze. Najważniejsze, że są to metody tanie i do zastosowania w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>