7 sposobów na wydłużenie nóg

 

długie ładne nogiSezon na odkryte ciało uważam za otwarty. Lato nas dopada i prędzej czy później trzeba będzie pokazać światu cellulit. Na jaw mogą też wyjść inne starannie skrywane kompleksy, które przezimowały bezpiecznie pod jesienną, zimową i wiosenną garderobą. Na przykład krótkie nogi. Natura tak już pokierowała sprawami, że tylko te długie wydają się atrakcyjne i godne uwagi. Jednak bardzo często bywa tak, że nasze dolne kończyny ulegają optycznemu skróceniu na nasze życzenie (a tak naprawdę w wyniku braku wiedzy na ten temat). Jest bowiem szereg sposobów, aby nasze nogi wyglądały na dłuższe. Oto kilka z nich:

 

  1. Ubrania z wysokim pasem

 

Wiele gwiazd i gwiazdeczek stosuje ten trick. Sukienki, spódniczki, spodnie, szorty z pasem umieszczonym wysoko sprawiają, że wydajesz się wyższa. Trudno wtedy stwierdzić gdzie zaczynają się Twoje nogi i wydają się one dłuższe. Proste? Proste, że proste.

 

  1. Czerń Ci sprzyja

 

Znana i lubiana fraza, że czarny wyszczupla jest niepełna. Bo czarny też wydłuża. W czarnych rajstopach, pończochach, spodniach (zwłaszcza opiętych), Twoje nogi będą wyglądać na szczuplejsze i dłuższe.

 

  1. Noś się krótko

 

Jeżeli pozwalają Ci na to warunki, noś krótkie spódniczki i szorty. Oczywiście takie krótkości nie nadają się na każda okazję, ale w miarę możliwości zostaw w szafie swoje spódnice do kolan i kostek. Śmiało, pokaż kawałek nogi, im więcej jej zaprezentujesz, tym dłuższa się będzie wydawać.

 

  1. Nabłyszczaj

 

Ten sposób też jest często stosowany przez różnej maści celebrytki. Zauważyłaś może czasem na zdjęciach jak bardzo świecą się nogi fotografowanych gwiazd? Zwłaszcza golenie i łydki. To właśnie dla optycznego wydłużenia i wysmuklenia nogi. 2, 3 minuty z emulsją nawilżającą powinno załatwić sprawę.

 

  1. Noś paski

 

Paski. Koniecznie pionowe. Spodnie w taki wzór sprawią, że Twoje nogi będą wyglądać na dłuższe. Nie ubierz przypadkiem pasków poziomych, efekt będzie odwrotny.

 

  1. Wysokie obcasy

 

Wysokie obcasy, super szpilki to jeden z najbardziej oczywistych sposobów na szybkie dodanie sobie centymetrów. A ponieważ nosisz je na nogach, wydłużają się one optycznie dzięki takim butom. Zasada pierwsza jest oczywista: im wyższy obcas, tym lepiej, ale ile można np. pracować na takim obcasie? Ba, jak w nim sprawnie chodzić na dalsze odległości? Zasada druga to kolor. Najlepszy dla naszych celów przedłużających będzie kolor cielisty.

 

Być może natura obdarzyła Cię nogami długimi na milę i wcale nie musisz się martwić, ale być może kilka z podanych sposobów okaże się przydatnych. Uwaga: porady można łączyć, byle zachować styl i szyk damy. Na koniec wyznanie: żaden z podanych wyżej sposobów nie zadziała, jeżeli nie będzie jednego: pewności siebie. Bądź odważna i pokaż ten kawałek ciała jeżeli to jest coś, co rzeczywiście Ci sprawi radość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>