Czy częste kąpiele niszczą Twoją skórę?

kąpiele niszczą skórę

Częste mycie skraca życie… włosów. Większość z nas się z tym zgodzi i jest świadoma tego faktu. Codzienne mycie włosów z wykorzystaniem różnego rodzaju kosmetyków, może je wysuszać, powodować ich zwiększoną łamliwość i je uszkadzać. Dlatego zaleca się mycie włosów nie częściej niż 2,3 razy w tygodniu (jeżeli to oczywiście możliwe w Twoim przypadku). Okazuje się jednak, że to nie wszystko. Dermatolodzy twierdzą, że częste kąpiele (a nawet prysznic) ma niekorzystne działanie dla naszej skóry, może to bowiem powodować jej nadmiernie wysuszenie (szczególnie w zimie, kiedy suche zimne powietrze wysusza dodatkowo).

Myć się jednak trzeba (nasze koleżanki i koledzy z pracy z pewnością to doceniają), jednak można się w pewnym stopniu ograniczyć. Dlatego zaleca się by codzienna higiena polegała myciu miejsc, które mają tendencje do wydzielania zapachów, natomiast takie miejsca jak brzuch, plecy, ramiona, uda, możemy z czystym sumienie szorować co drugi lub trzeci dzień.

Oczywiście to Ty jesteś najlepszym sędzią w swojej sprawie i jeżeli odczuwasz dyskomfort jeżeli codziennie nie wylejesz na siebie kilkudziesięciu litrów wody, zrób to, ale jeżeli cierpisz z powodu przesuszonej skóry, zwłaszcza w ziemie, spróbuj ograniczyć kąpiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>