Dlaczego warto mieć dużo dzieci

rodzinaDuża rodzina to w dzisiejszych czasach widok dość niezwykły. Zdarzają się modele 2+3, ale rodziców prowadzących ulicą czwórkę lub piątkę małych brzdąców prawie się nie widuje. Przyczyn jest mnóstwo. Oczywiście głównie ekonomia stoi młodym na przeszkodzie, ale zmieniła się tez mentalność i styl życia. Ludzie chcą żyć wygodnie i dostatnio. Nierzadko bywa, że współcześni dziadkowie to aktywni zawodowo ludzie, którzy mimo szczerych chęci nie zawsze mogą pełnić funkcję, którą dziadkowie w naturalny sposób odgrywali jeszcze 20 lat temu. Ale duża rodzina, oprócz sporych wyrzeczeń, wydatków i ciężkiej pracy przy wychowywaniu takiej hałastry, to także potężna dawka radości. I sporo benefitów. Jakie korzyści odnoszą Ci, którzy wychowują się w rodzinach wielodzietnych?

 

  1. Dużo znajomych i przyjaciół

Każdy ma kolegów, koleżanki, przyjaciół. Jeżeli dodatkowo masz kilkoro rodzeństwa, jest spora szansa na to, że w domu bywa całkiem sporo dzieciaków. Szansa na znajomości i przyjaźnie jest dużo większa.

 

  1. Wsparcie zawsze dostępne

Różnie bywa. W życiu każdego z nas może nadejść moment, w którym samotna walka może okazać się nad wyraz trudna. Jeżeli masz sporo rodzeństwa, zawsze jest szansa, że któreś z nich przejmie się Twoim losem i pomoże. A może nawet wszyscy rzucą się na pomoc?

 

  1. Podział obowiązków

Duża rodzina to większy bałagan w domu i zamieszanie, są jednak rzeczy, które bez względu na liczbę domowników, wykonać należy. Przy dobrej organizacji, w dużej rodzinie można tak rozdzielić obowiązki, że dla nikogo nie stają się one uciążliwością.

 

  1. Huczne święta

Ta magią świąt, która najczęściej gdzieś ulatuje wraz z wiekiem, jest dużo bardziej wytrzymała na dorastanie w dużych familiach. Tłum przy stole, zamieszanie i hałas… brzmi jak wspaniały, świąteczny czas.

 

  1. Wspólny śmiech i płacz

Czy to wesele czy pogrzeb, zawsze masz z kim dzielić radość lub smutek. Radość współdzielona jest jeszcze większa, współdzielony smutek jest łatwiejszy do zniesienia.

 

  1. Bez lęków o samotność

Samotność jest jednym z wielkich strachów. Kiedy nadchodzi, jest naprawdę ciężka do zniesienia. A czas jest nieubłagany i z biegiem czasu ubywa tych, którzy Cię otaczali. Jeżeli masz dużo dzieci, nie grozi Ci samotność. Jeżeli masz kilkoro rodzeństwa, też masz większą szansę na towarzystwo.

 

I tak oto okazuje się, że duża rodzina, pomimo iż bywa kłopotem, zapewnia nam wszystko to, co naprawdę ważne w życiu. Wybór pomiędzy luksusem materialnym, który często jest wykluczony w przypadku dużych rodzin, a luksusem duchowym, jaki może nam zapewnić tylko duża rodzina, powinien wydawać się oczywisty.

A na zachętę argentyńska reklama coca-coli, która cieszy się niebywałą popularnością w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>