Jak prawidłowo myć włosy

jak myć włosyWydawałoby się, że mycie włosów to czynność na tyle prosta, że nie można robić tego źle. W pewnym sensie tak, ale to nie znaczy, że nie można robić tego lepiej. Kilka prostych tricków pomoże Ci uzyskać lepszy efekt po umyciu włosów, a być może pozwoli Ci robić to rzadziej. Najczęściej proces ten przebiega następująco: zmoczyć, nałożyć szampon, spłukać, nałożyć odżywkę… A gdyby tak trochę bardziej się przyłożyć do tej czynności? Oto 5 podpowiedzi jak to zrobić.

  1. Namocz włosy ciepłą wodą

Niektórzy twierdzą, że gorąca woda szkodzi włosom. Jest to poniekąd prawda, ale jeżeli nie użyjesz bardzo gorącej wody, to wyższa temperatura raczej pomoże niż zaszkodzi (na tym etapie mycia). Ciepła woda lepiej usuwa brud, rozpuszcza tłuszcz, otwiera pory.

 

  1. Myj skórę, nie włosy

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy myciu włosów jest to, że myjemy… włosy. Otóż postaraj się umyć skórę głowy, włosami się nie przejmuj aż tak bardzo. Jeżeli są długie i/lub rzeczywiście przetłuszczone umyj je, oczywiście, ale dopiero po tym gdy już umyjesz skórę. I naprawdę nie ma potrzeby robić to 2 razy, jak podaje instrukcja. Najczęściej jest to sposób producentów szamponów do zachęcenia nas do użycia większej ilości produktu.

 

  1. Nakładaj odżywkę na włosy, nie na skórę

Jeżeli Twoja odżywka wymaga opłukanych z szamponu włosów, zrób to, jeżeli nie, nałóż je na namydlone. Ale uwaga! Odwrotnie niż w przypadku szamponu, odżywkę nakładaj tylko na włosy, nie na skórę. Dzięki temu Twoje włosy nie przetłuszczą się tak szybko i nie będziesz musiała ich myć już na drugi dzień.

 

  1. Spłukuj zimna wodą

To może być trudne do wykonania. Trzeba być twardym! Jeżeli nie dasz rady zrobić tego z zimną wodą, ustaw tak niską temperaturę, jaką jesteś wstanie wytrzymać. Dzięki temu Twoje włosy będą bardziej błyszczące i lśniące.

 

  1. Użyj najpierw odżywki (nie dla wszystkich)

Ta rada nie jest dla wszystkich. Jeżeli masz bardzo długie włosy i trudno Ci jest je umyć, możesz spróbować użyć najpierw odżywki. Zapobiegnie to uszkodzeniom włosów i umyjesz je szybciej.

 

Tych kilka prostych sposobów naprawdę może poprawić wygląd Twoich włosów. Oczywiście nie każdy sposób zadziała dla każdego jednakowo, warto jednak spróbować. Być może dzięki temu nie będziesz musiała myć głowy każdego dnia? Warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>