Postanowienia noworoczne inaczej

listapostanowienWielki przełom związany z Nowym Rokiem już za nami. Wprawdzie jeszcze niektóre z noworocznych postanowień wciąż mają nadzieję na realizację, ale po kilku dniach, które minęły od sylwestra wiele z nas już zdaje sobie sprawę, że samo się nie zrobi, i ze te dni wcale nie różnią się od tych z roku minionego. Wciąż aby coś osiągnąć, trzeba podjąć działania. Stąd bierze się wiele rozczarowań. Kiedy okazuje się, że przełom nie następuje, że cały misterny plan bierze w łeb, że dyscypliny i silnej woli nie przybyło ot tak po prostu, tracimy humor, a tym samym chęci żeby dalej próbować.

No cóż. Zawsze można zacząć od jutra…

Jest jednak pewna alternatywa. Noworoczne postanowienia wcale nie muszą być związane z rzucaniem palenia, pozbywaniem się tuszy, kończeniem studiów, szukaniem nowej pracy. Noworoczne postanowienia mogą być przyjemne. Wystarczy, że sobie uświadomisz, że to mogą być nagrody. Po jednej na każdy miesiąc. Zaplanuj je już dzisiaj. Zobaczysz jak korzystnie wpłynie to na Twoje samopoczucie, jak te postanowienia i ich realizacja wpłyną na jakość Twojego życia. Oto kilka przykładów postanowień, które zamiast wymagać i wpędzać w depresję, są czystą przyjemnością.

  1. Odwiedź nowe miasto

Nieważne jakie. Nie musi to być Paryż ani Rzym. Jeżeli mieszkasz w Krakowie, to może wybierzesz się na dzień do Wrocławia? Mieszkasz w Olkuszu a nigdy nie byłaś w Sandomierzu? A może zawsze chciałaś sobaczyć poznańskie koziołki? Zaplanuj taką wycieczkę. Jeżeli nie masz funduszy albo czasu aby jechać na drugi koniec Polski, wcale nie musisz. Na pewno nie dalej niż 100 km od Twojego domu jest ciekawe miejsce, w którym nigdy nie byłaś.

 

  1. Zaproś się na kolację

Tak, zaproś siebie. Nikogo innego. Idź do ulubionej restauracji całkiem sama. Bez męża, chłopaka, przyjaciółki. Zamów ulubione danie i rozkoszuj się swoim czasem. No… chyba, że zawsze chodzisz sama… to wtedy nie.

 

  1. Pamiętasz swoją ulubioną płytę z liceum? Coś czego nie słuchałaś od lat, a kiedyś grałaś codziennie? Coś co może być ścieżką dźwiękową dla najszczęśliwszych chwil Twojego życia? Posłuchaj tej płyty znowu. Znajdź na to czas. Nie słuchaj tego w samochodzie, w kuchni czy na siłowni, po prostu usiądź w fotelu i tylko słuchaj.

 

  1. Zrób przemeblowanie

To nie musi być wielka rewolucja, remont ani wymiana mebli na nowe. Po prostu zamień coś miejscami, przenieś kanapę na pod okno, szafkę RTV przestaw do kąta, może stół będzie lepiej wyglądał gdy się przesunie na prawo? Będziesz zaskoczona efektem.

 

  1. Naucz się nowego przepisu

Jeżeli gotowanie sprawia Ci przyjemność naucz się całkiem nowego przepisu. Wybierz go skrupulatnie, zrób odpowiednie zakupy, włącz dobrą muzykę i do dzieła. Może to będzie gęś na święta? A może kaczka w pomarańczach? Szparagi? Taki posiłek może być dobrym początkiem udanego wieczoru we dwoje.

 

Te 5 przykładów o różnym stopniu trudności i zaangażowania powinno Ci wystarczyć do maja, choć oczywiście nie ma powodu by się ograniczać. Spokojnie możesz planować 2 postanowienia miesięcznie lub jedno tygodniowo. To zależy tylko od Ciebie. Czy takie postanowienia nie są przyjemniejsze? A z pewnością mają więcej szans na realizację. Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>